Formy współpracy

Jak wygląda usługa projektowania wnętrz?

 1. Spotykamy się, aby omówić wizję przyszłego mieszkania. Poznaję Państwa preferencje dotyczące stylu, kolorystyki, materiałów, rozmawiamy na temat potrzeb i stylu życia oraz określamy przybliżony budżet na realizację. Chętnie obejrzę Państwa inspiracje, a także dowiem się jakich rozwiązań Państwo nie akceptują/nie podobają się, aby uniknąć podążania w niechcianym kierunku.
 2. Inwentaryzacja – na tym etapie dokonuję pomiarów w projektowanym lokalu i porównuję je z rzutami architektonicznymi, które mi Państwo dostarczą. Jeżeli budynek jest dopiero w trakcie budowy rozpoczynam pracę na podstawie rzutów, a inwentaryzację przeprowadzam w momencie, w którym staje się to możliwe. Jeżeli nie posiadają państwo rzutów, stworzę je samodzielnie na podstawie dokonanych pomiarów.
 3. Projekt koncepcyjny – przedstawiam Państwu kilka propozycji układu funkcjonalnego, z którego dla celów dalszego projektowania wybieramy jeden gotowy lub tworzymy jeden będący połączeniem kilku poprzednich. Przedstawiam Państwu swoje pomysły, konkretne rozwiązania, kolory i oczekuję na Państwa sugestie i komentarze.
 4. Wizualizacja – na podstawie poprzednich ustaleń, wykonuję wizualizacje wszystkich pomieszczeń. Wizualizacja jest podglądowa i ma na celu przedstawienie ogólnej koncepcji wnętrza z wykorzystaniem przykładowych mebli i materiałów, jak najbardziej odwzorowujących rzeczywistość.
 5. Projekt wykonawczy – po zaakceptowaniu projektu przechodzę do wykonania dokumentacji technicznej niezbędnej dla wykonawców do zrealizowania projektu. W skład dokumentacji wchodzą:
 • zwymiarowane rzuty i przekroje w skali 1:50 i 1:20
 • projekt instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej
 • autorskie projekty mebli do wykonania na wymiar
 • projekt koncepcyjny kuchni z wymiarami i kolorystyką
 • szczegółowy projekt łazienki z rozplanowaniem układu płytek
 • widoki ścian z opisami
 • zestawienie rodzaju i ilości użytych materiałów
 • propozycje konkretnych mebli, oświetlenia, dodatków z cenami i adresami sklepów
 • kosztorys przedstawiający przybliżony koszt realizacji projektu przy uwzględnieniu średnich cen rynkowych robocizny i materiałów

6. Nadzór autorski – to dodatkowa usługa, w ramach której na zlecenie inwestora mogę dokonywać zakupów ustalonych towarów za powierzony mi budżet, organizować odbiór i transport oraz kontrolować postępy prac wykonawców, biorąc pod uwagę zgodność z projektem, a także ze standardami jakości. Kontaktuję się z wykonawcami osobiście, zdejmując z barków inwestora ciężar odpowiadania na dziesiątki technicznych pytań dziennie. Ustalam terminy i kolejność prac. Po zakończonym remoncie organizuję ekipę sprzątającą oraz osobiście stylizuję wnętrze. Oddaję mieszkanie urządzone pod klucz i gotowe do wprowadzenia.

HOME STAGING

Home staging to przygotowanie lokalu do sprzedaży lub wynajmu. Przy niewielkim nakładzie finansowym przeprowadzam dla Państwa metamorfozę wnętrza, podkreślającą atuty lokalu i maskującą jego mankamenty. Czasami niewielkie zmiany prowadzą do dużo lepszego odbioru pomieszczenia przez potencjalnego klienta, co może wpływać na cenę lub szybkość dokonania transakcji. Kwota zainwestowana w home staging zwraca się błyskawicznie. Usługa ma na celu uwypuklenie potencjału lokalu i wyróżnienie go na tle konkurencji.

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑